Відповіді на окремі питання, які задають потенційні покупці світильників серії LPL

     В цьому листі ми хочемо спробувати відповісти на питання, які ставлять нам потенційні покупці та дилери (в т. ч. з-за кордону). Для цього ми підготували інформаційний лист про особливості світильників серії LPL, який додається. Думаємо, що погляди на світлодіодне освітлення, вимоги до технічних характеристик світильників у наших партнерів можуть дещо змінитися.

А тепер по суті:

  1. Чи дійсно  технічні характеристики світильників LPL відповідають задекларованим?

  Наші німецькі партнери перед прийняттям  рішення про співпрацю провели незалежні випробування світильників серії LPL в німецькій лабораторії. Результати дещо перевищили задекларовані нами, тому що у нас закладений деякий запас технічних характеристик. Ми впевнені, що технічні характеристики наших світильників як мінімум не гірші, а скоріш за все перевищують більшість провідних виробників (Китай ми взагалі не розглядаємо як конкурента в сегменті якісного професійного освітлення).

  1. Вага світильника на 50% завелика.

  Частково з цим можна погодитись для світильника 60 Вт. Даний корпус-радіатор розроблявся для лінійки світильників потужністю 60-150 Вт. Але під час випробувань світильника 150 Вт температура на кристалі світлодіода  досягала 78оС при зовнішній температурі  25оС. При вищій зовнішній температурі світлодіод буде ще більше нагріватись, що приведе його до пришвидшеної деградації. Тому на першому етапі ми обмежили максимальну потужність до 130 Вт. Більшість конкурентів на це не звертають особливої уваги.

Після того, як виробник світлодіодних матриць Seoul (Корея) у 2017 році розробив світлодіодні матриці нового покоління серії MJT, які на 15% ефективніші за попередні, був сертифікований світильник потужністю 150 Вт в одному корпусі з технічними характеристиками, які вже гарантовано є найефективнішим з надійним забезпеченням температурних режимів на світлодіодах. Щодо завеликої ваги для світильника 60 Вт, то це скоріше перевага, а ніж недолік, тому що це більша гарантія ефективної роботи світильника, в тому числі, при підвищеній температурі експлуатації (нагрів світлодіода буде мінімальним, а чим менша температура на світлодіоді, тим більше світловий потік та більший термін ефективної роботи).

  Довідково: провідні потужні виробники, які не обмежені в ресурсі, дозволяють собі для світильників кожної потужності розробляти окремий корпус (прес-форму), в якому  всі технічні характеристики прораховуються на межі і, як правило, запас мінімальний. Це зменшує вагу, але в грошовому виразі це не суттєва економія.

  1. Дизайн –  плоска форма естетичніша .

  Естетичні смаки різні. Багато наших покупців надають перевагу нашим світильникам власне із-за форми. Але форма повинна забезпечувати технічні вимоги. В плоскій формі занадто багато технічних недоліків, які погіршують ефективну роботу світильника,  про що викладено в інформаційному листі.

  При виборі світильника любого виробника  потрібно задати декілька питань і стане зрозумілим технічний рівень виробу:

  1.   Яка площа поверхні охолодження корпусу-радіатора приходиться на 1 ват потужності (для LPL-1-150, як найбільш навантаженого, цей показник складає 43 см2 на 1 Вт, для LPL-1-60 -106,6 см2  на 1 Вт )

  2.    Скільки відсотків площі охолодження має горизонтальна поверхня (чим більшу, тим гірше);

  3.    Яка товщина основи корпусу-радіатора, до якої кріпиться світлодіодна матриця (чим товща, тим краще)

  4.   Яка різниця температур між найгарячішою та найхолоднішою частинами радіатору. Чим менше різниця тим оптимальніша його конструкція.

  5.   Яка комплектація світильника: Світлодіоди – матриця чи дискретні (окремі) світлодіоди. Виробник світлодіодів. Спосіб кріплення – теплопровідний клей або гвинти . Блоки живлення – виробник, яка серія (економ, бюджет або проф. рівень), місце розміщення – в корпусі чи окремо (в корпусі є краща можливість відвести тепло), чи залитий теплопровідним компаундом.Оптика – краще одинична лінза з боросилікатного скла, а не РММ-пластик, який при нагріванні може втрачати оптичні характеристики. Чи є на світильнику додатковий захист з полі карбонатного пластику (наявність – мінус 10% світлового потоку).

  1. Режим економії енергії (активація на рух).

   Світильники серії LPL можуть комплектуватись датчиками руху, сонячними панелями з накопичувачами енергії,  драйверами з функцією дімінгу або інтелектуального дімінгу.

  1. Модельний ряд.

  Інформацію про модельний ряд можна подивитись на сайті https://ledprofline.com/en/product-catalog/. В даний час ми виготовляємо світильники для освітлення вулиць, автодоріг, територій населених пунктів, підприємств, установ та організацій (зовнішнє) та виробничих приміщень, торгових, складських площ та інших об’єктів (внутрішнє). Потужність 60–300 Вт. В процесі розробки менш потужні світильники потужністю 20–60 Вт. Термін освоєння – до кінця 2018 року.

  1. Висота підвісу.

  Максимальна висота підвісу, на якій експлуатуються світильники LPL-2-200 – 46 метрів. Будівельний майданчик площею 60х60 метрів якісно освітлюється 3-ма світильниками з даху сусіднього будинку. Встановлення цих світильників дозволило організувати другу зміну на будові.

  1. Гарантія до 10 років.

  Гарантія на світильники з блоками живлення Mean Well серії ELG – 5 років, серії HLG – 7 років. Ми впевнені в якості та надійності наших світильників, тому можемо в окремих випадках надати гарантію 10 років. Гарантія передбачає надійну роботу світильника протягом визначеного періоду з втратою світлового потоку не більше 5%.

  1. Ціна на ринку Європи зависока.

  Ми володіємо цінами на ринку України та Європи. Наші ціни в порівнянні з цінами аналогічних за якістю, технічними характеристиками, комплектацією та іншими параметрами серйозних виробників набагато нижчі. З китайськими виробниками та виробниками з китайських комплектуючих ми не порівнюємося, тому що у нас різний клас продукції (рівень технічних характеристик, комплектації та терміну ефективної роботи).

  1. Нова продукція.

  В інформаційному листі та п.5 цього листа викладені наші плани щодо нової продукції. Як правило, торгівельні організації мають в своєму асортименті продукцію різних виробників нижчого, середнього та вищого цінового рівня з відповідною якістю та технічним рівнем. Поки що ми виготовлюємо вузький сегмент потужністю 60–300 Вт.

  1. Опори освітлення оцинковані.

  Нашим підприємством укладений договір про взаємні поставки продукції з українським виробником опор. Також опори освітлення можна постачати з Польщі. Контакти у нас налагоджені.

  1. Яка вартість світлотехнічного проекту?

  Створення світлотехнічного проекту безкоштовне. Проект містить розрахунок необхідного рівня освітлення згідно діючих норм (або згідно технічного завдання замовника), підбір оптимальних моделей світильників, 3D-модель об’єкту (виконується в програмі DIALux), приблизну вартість проекту та терміни окупності інвестицій. Світлотехнічний розрахунок наглядно демонструє вигоду від встановлення сучасних світлодіодних світильників типу LPL.

  1. Який колір освітлення автодоріг кращий – білий чи жовтий?

    Перш за все зверніть увагу на шкалу колірних температур:

оптимальна колірна температура для ————Питання-відповіді

вуличного освітлення————————————-

Якісне вуличне світлодіодне освітлення автодоріг підвищує продуктивність зорового апарату та суттєво впливає на зниження кількості аварій. Встановлено, що загальна кількість ДТП може бути зменшена на 30%, а кількість пригод на дорогах державного значення та в зонах особливої небезпеки (наприклад, на перехрестях) – на 45%. Для освітлення автодоріг рекомендується використовувати світильники з хорошими властивостями щодо передачі кольору для підкреслення контрастів та збільшення сприйняття інформації. Багато досліджень показали, що біле світло має переваги перед жовтим.  Біле світло покращує нічне бачення на 40-100% відносно освітлення іншого спектру. Біле світло покращує кольорове сприйняття, що в свою чергу покращує контраст зображення та сприйняття глибини простору. Світильники з неякісною передачею кольору (наприклад, ДНаТ) мають вузький жовтий спектр та придатні лише для пішохідних переходів, прибудинкових територій та охоронного освітлення. Ми рекомендуємо для освітлення автодоріг встановлювати світильники з кольоровою температурою 4250-52500К, що відповідає освітленню «ясний день».

  1. Який колір освітлення рекомендується для різних типів  приміщень, в тому числі промислових?

  Кольорова температура освітлення вибирається виходячи із функціонального призначення приміщення.

  Для офісних та житлових приміщень рекомендується нейтральне біле світло 3500-45000К, (найбільш близьке до природного освітлення), яке забезпечує найбільшу продуктивність офісних працівників.

  Для виробничих ліній машинобудівних, текстильних та деревообробних та інших підприємств освітлення зсувається в холодну частину спектру для підвищення концентрації працівників. Рекомендована колірна температура – 4500-55000К, яка відповідає світлу «ясний день». При такій колірній температурі продуктивність праці збільшується на 15%.

  Більш холодне світло (5500-65000К)  використовується там, де потрібна короткочасна висока концентрація, наприклад для діагностичних та операційних приміщеннях лікарень, лабораторіях, приладобудуванні та електронній промисловості. Еталоном природного сонячного світла вважається джерело світла 65000К.

  1. Чому більшість виробників використовують дискретні світлодіоди, а не матриці?

  Оптичні модулі на дискретних (окремих) світлодіодах великі по розміру та мають значно нижчі технічні характеристики і експлуатаційну надійність. Ефективнiсть СOB матриць в лабораторних умовах досягає 250-270 Lm/Вт, в той час максимальне значення ефективності дискретних світлодіодів не перевищує 185 Lm/Вт. Тому вимоги до корпусу-радіатора спрощені. Світильники на світлодіодних матрицях СОВ вимагають наявність якісного корпусу-радіатора. При встановлені світлодіодних матриць СОВ на корпуси-радіатори від дискретних моделей відбудеться перегрів світлодіодів та їх пришвидшена деградація. В зв’язку з цим більшість виробників не можуть використовувати матриці СОВ з технічних причин.

  1. Ви маєте розроблені на світильники LPL IES-файли для проектування?

  Так, ми маємо розроблені IES-файли та використовуємо їх при створенні світлотехнічних проектів.

  1. Який середній термін окупності інвестицій в заміну звичайного освітлення на світлодіодне?

  Згідно розрахунків по реалізованих проектах термін окупності інвестицій коливався від 1,0 до 2,5 років. Такі терміни залежать від багатьох факторів. В першу чергу це економія на споживанні електроенергії. Світлодіодні світильники споживають в середньому в 2,5 рази менше електроенергії ніж натрієві, а економія по зрівнянню з іншими типами ламп може складати до 12 раз. Наприклад, на промислових підприємствах використовуються лампи потужністю від 250 до 1000 Вт. Їх ми рекомендуємо заміняти світильниками LPL потужністю від 60 до 100 Вт (в окремих випадках до 130 Вт). При чому при значно меншому споживанні електроенергії  підприємство отримує набагато якісніше освітлення. Приблизно така сама картина і у вуличному освітленні. В другу чергу економія відбувається за рахунок терміну служби світильників. Традиційні ртутні або натрієві лампи рідко коли працюють три-п’ять років, а якісні світлодіодні світильники (в т. ч. LPL) повинні ефективно працювати не менше 15 років. В третю чергу відбувається економія в експлуатаційних витратах – не потрібно залучати додаткову техніку та людський ресурс для частої заміни ламп.

  1. У світильників Вашого виробництва присутній осліплюючий ефект?

  Світильники серії LPL розроблені для комфортного і ефективного освітлення без осліплюючого ефекту і негативного впливу на здоров’я людини. При розрахунках підбираються лінзи з відповідними захисними кутами згідно ДБН (державні будівельні норми), а при потребі встановлюються лінзи з антибліковим ефектом.

  1. Ви займаєтесь спортивним освітленням?

  Спеціалістами нашого підприємства освоєно проектування, розрахунки та встановлення світильників LPL для різних видів спорту згідно всіх стандартів та вимог, що забезпечує оптимальні зорові умови для спортсменів, глядачів і суддів.

  В кожному виді спорту існують різні класи та різні норми освітленості. Виділяють такі класи спортивних змагань: I – змагання вищої категорії; II – змагання середнього рівня; III – шкільний спорт і дозвілля; IV – для проведення міжнародних і національних змагань з телетрансляцією.

Значення нормованих параметрів по рівнях освітлення наведені в таблиці:

Клас

Eгорз мін., лк

Егорз мін/

Егорз макс

ЕВ мін., лк

Коефіцієнт запасу

Відкриті спортивні споруди

Хокей з шайбою

(Егорз нормується на висоті до 7 м від майданчика)

I

400

0,33

150

1,5

II

III

100

0,33

1,5

Плавання, водне поло, стрибки у воду (для водного поло і стрибків у воду Егорз нормується на висоті до 2 м від води і в зоні стрибка)

I

II

III

100

0,33

50

1,5

Баскетбол, волейбол, гандбол, бадмінтон

(Егорз нормується на висоті до 5 м від майданчика)

I

400

0,33

150

1,5

II

III

50

0,33

30

1,5

Спортивна і художня гімнастика, аеробіка, боротьба

I

II

III

30

0,33

1,5

Теніс

(Егорз нормується на висоті до 7 м від майданчика)

I

400

0,33

150

1,5

II

III

100

0,33

50

1,5

Настільний теніс

I

II

III

150

0,33

1,5

Футбол

Егорз нормується на висоті до 15 м від поверхні поля)

I

400

0,33

100

1,5

II

200

0,33

75

1,5

III

100

0,33

50

1,5

Закриті спортивні споруди

Хокей з шайбою, фігурне катання

I

500

0,5

1,5

II

500

0,5

1,5

III

Спортивна і художня гімнастика, аеробіка та боротьба

I

500

0,5

1,5

II

300

0,5

1,5

III

200/300

0,5

1,4

Плавання, водне поло, стрибки у воду (для водного поло і стрибків у воду Егорз нормується на висоті до 2 м від води і в зоні стрибка)

I

400

0,5

200

1,5

II

300

0,5

150

1,5

III

150/200

0,5

1,7

Баскетбол, волейбол, теніс, гандбол, міні-футбол, настільний теніс, бадмінтон

(Егорз нормується на висоті до 2 м від підлоги)

I

500

0,5

200

1,5

II

400

0,5

150

1,5

III

200/300

0,5

75/100

1,4

 

Питання-відповідь
Завантажити