Світлотехнічні величини і одиниці їх вимірювань

Світловий потік

Характеризує потужність видимого випромінювання за їх впливом на око людини в спеціальних одиницях – люменах [Лм]. Світловий потік є найважливішою характеристикою ламп. Звичайна лампа розжарювання потужністю 100 Вт має світловий потік 1300 Лм, а металогалогенна лампа потужністю 70 Вт – 6000 Лм.
Читати повністю

Порівняння потужності і світлового потоку різних джерел світла

Потужність лампи розжарювання,
вт
Потужність люмінесцентної лампи, 
Вт
Потужність світлодіодної лампи, 
Вт
Світловий 
потік, 
Лм
20 5-7 2-3 250
40 10-13 4-5 400
60 15-16 8-10 700
75 18-20 11-12 700
100 25-30 12-15 1200
150 40-50 18-20 1800
200 60-80 25-30 2500
Світильник з
лампою ДРЛ
Світильник з
лампою ДНаТ
Світлодіодний
світильник, 
Вт
Світловий
потік, 
Лм
125 70 30-40 3500
250 100 40-60 8000
400 150 80-120 12000
700 250 140-160 20000
1000 400 180-200 30000

Норми освітленості різних об’єктів

Об’єкти Необхідний показник горизонтальної
освітленості, лк (Люкс)
Магістралі і загальноміські дороги з інтенсивністю руху
транспортних засобів в обидві сторони 1000 одиниць / год
20
Магістралі та районні дороги з інтенсивністю руху
транспортних засобів в обидві сторони до1000 одиниць / год
10
Магістралі і загальноміські дороги з інтенсивністю руху
транспортних засобів в обидві сторони від 500 до1000 одиниць / год
15
Дороги і вуличні проїзди місцевого характеру з інтенсивністю руху
транспортних засобів в обидві сторони більше 500 одиниць / год
6
Магістралі та районні дороги з інтенсивністю руху транспортних
коштів в обидві сторони від 500 до1000 одиниць / год
15
• Дороги і вуличні проїзди місцевого характеру з інтенсивністю руху
транспортних засобів в обидві сторони менше 500 одиниць / год
4

Криві сили світла

Стандартні типи діаграм кутового розподілу сили світла, або кривих сили світла (КСС), наведені в ГОСТ 17677-82

Класифікуються по двом незалежним ознакам: напрямку максимальної сили світла і коефіцієнту форми КСС, під яким розуміють відношення максимальної сили світла в даній меридіональної площини до середньоарифметичної силі світла СП для цієї площини.Читати повністю

Колірна температура (ЦТ)

Визначення ЦТ

Дуже важлива характеристика джерел світла, визначальна кольоровість ламп і колірну тональність (теплу, нейтральну або холодну) освітлюваного цими лампами простору. Вона приблизно дорівнює температурі нагрітого тіла однакового за кольором із заданим джерелом світла. Виражається в температурній шкалі Кельвіна: Т = (градуси Цельсія +273) К.

Значення колірної температури деяких джерел:

– Полум’я свічки – 1900 К;

– Лампи розжарювання – 2500-3000 К;

– Люмінесцентні лампи – 2700-6500 К;

– Сонце – 5000-6000 К;

– Хмарне небо – 6000-7000 К;

– Ясне небо – 10000-20000 К.

Ступінь захисту від впливу навколишнього середовища

Світлодіод

Світлодіод

Оптичні модулі на дискретних світлодіодах

Більшість світлодіодних світильників, вироблених в даний час являє попереднє покоління освітлювальної техніки з використанням оптичних модулів виконаних на дискретних корпусних світлодіодах, встановлених на металізовану друковану плату і мають збільшені, в порівнянні зі світильниками на СОВ-матрицях однакової потужності, масу і габарити, що зумовлено значними розмірами підкладок оптичних модулів.
Читати повністю

Порівняння оптичних модулів на дискретних світлодіодах і СОВ-матрицях

Оптичні модулі на дискретних світлодіодах (попереднє покоління світильників):

  • виконані на дискретних корпусних світлодіодах погіршують передачу тепла від кристала до радіатора
  • більший розкид характеристик світлодіодів зменшує надійність світильників
  • збільшені габарити оптичних модулів щодо СОВ-матриць призводять до збільшення габаритів світильників
  • додаткові роботи по виготовленню оптичних модулів в умовах дрібносерійного виробництва, що не гарантує високу якість
  • вторинна оптика, в більшості випадків, індивідуальна на кожен світлодіод, не дозволяє, через кінцеву точність виготовлення та складання, отримати якісну рівномірну діаграму освітлення і, крім того, підвищує трудомісткість виготовлення
  • додаткове захисне скло із полікарбонату знижує пропускання світлового потоку до рівня 90%.

 

Оптичні модулі на СОВ-матрицях:

  • готові вироби, виготовлені в умовах масового автоматизованого виробництва
  • забезпечується висока якість виготовлення і ідентичності характеристик
  • без корпусні світлодіодні кристали матриці забезпечують поліпшену передачу тепла до радіатора, значно підвищуючи експлуатаційну надійність матриць
  • компактні розміри дають рівномірне випромінювання звичного точкового джерела світла
  • дозволяють застосовувати оптику у вигляді одиночної лінзи з ударостійкого боросилікатного скла з необхідною діаграмою освітлення, що має пропускання світлового потоку не менше 95%, забезпечує захист від механічних пошкоджень і герметизацію матриці аж до IP 68.

З історією розвитку та застосування світлодіодів і СОВ-матриць можна ознайомитися за посиланнями: (СОВ-матриці/

СОВ-матриці/

Переваги світлодіодного освітлення

Світлодіодні світильники рекомендуються для заміни ламп розжарювання, світильників з ртутними лампами (ДРЛ- 150, 250, 400) і натрієвими (ДНаТ – 150, 250, 400) з метою значного скорочення витрати електроенергії. Світлодіодний світильник 60 Вт по світловому потоку рівноцінний світильники з лампами ДРЛ 250, а експлуатаційні витрати зменшуються до 10 разів.

Вимоги до радіатора

Блоки живлення Mean Well

Заснована в 1982 году компанія MEAN WELL є провіднім виробником імпульсних джерел живлення в світі. Зараз корпорація MEAN WELL складається з п’яти фінансово незалежних компаній-партнерів на Тайвані, в Китаї, США та Європі. Це компанії: MEAN WELL Enterprises Co., Ltd., MEAN WELL (GuangZhou) Electronics Co., Ltd., SuZhou MEAN WELL Technology Co., Ltd., MEAN WELL USA, Inc. and MEAN WELL Europe B.V. Асортимент продукції включає імпульсні джерела живлення, перетворювачі постійного струму, інвертори та зарядні пристрої для акумуляторів.

Оптика

Застосування світлодіодних лінз

Світлодіодна оптика призначена для перерозподілу випромінюваного світлодіодами світла в просторі відповідно до заданої проектом геометрією. Розрізняють первинну і вторинну оптику. Вторинна оптична система, по суті, належить швидше до конструкції не самих світлодіодів, а до конструкції світлодіодних освітлювальних приладів. Як і будь-який інший світильник, з газорозрядної лампою або лампою розжарювання, світлодіодний світильник потребує оптичній системі, яка з одного боку ефективно розподіляє випромінюване світло, фокусуючи його або навпаки, розсіюючи; з іншого боку, вторинна оптика також служить і додатковим захистом джерела світла від факторів зовнішнього середовища.

Повна версія статті

ТОВ «Ледпрофлайн» створено з метою організації виробництва інноваційних світлодіодних  світильників нового покоління. Інновація полягає в створенні принципово нового головного елемента світильника – алюмінієвого корпуса з технічними характеристиками, які набагато перевищують існуючі зразки конкурентів  по ряду параметрів. На світильник зареєстрований патент на корисну модель.

Створено повноцінне виробництво, яке включає: конструкторсько-технологічний відділ, лабораторію, механіко-оброблювальне та монтажно-складальне виробництво, відділ маркетингу та збуту. Проектна потужність – до 5000 світильників в місяць. Налагоджено виробництво  по кооперації та забезпечені канали поставки окремих комплектуючих. Проведені випробування та сертифікація світильників в Україні та Європі. Ступінь захисту від впливу навколишнього середовища – IP67. ТОВ «Ледпрофлайн» сертифіковано по системі менеджменту якості ISO 9001:2015.

Концепція підприємства – виробництво світлодіодних світильників високої надійності  професійного рівня з якісною комплектацією для освітлення вулиць, автодоріг, територій населених пунктів, підприємств, установ та організацій (зовнішнє) та виробничих приміщень, торгових, складських площ та інших об’єктів  (внутрішнє).

План розвитку підприємства передбачає декілька етапів створення модельного ряду продукції. На першому створено світильники серії LPL-1 та LPL-2 потужністю 60–300Вт. Другий етап передбачає створення світильників потужністю 20–60 Вт. Орієнтовна дата – кінець 2018 року. На наступних етапах будуть створюватись інші типи світильників.

При створенні світильників серії LPL-1 та LPL-2 перед конструкторами було поставлене  завдання створити корпус, який крім естетичних, технологічних, технічних проблем, повинен вирішити головну проблему – не допустити перегріву світлодіодів та блоку живлення, тобто забезпечити ефективну систему охолодження.

Світлодіодні світильники – найсучасніше, найефективніше досягнення в світлотехніці на сьогоднішній день. Світлодіоди в світі виробляються різної якості. Але у всіх є один суттєвий недолік. Вони катастрофічно гублять свої характеристики при перегріві. Характеристики високої продуктивності світлодіодів та довготривалий термін їх експлуатації напряму залежить від робочої температури та температури навколишнього середовища. Чим вища температура, тим менший термін ефективної роботи і тим більша деградація світлодіода, тобто незворотне  суттєве зменшення світлового потоку. Наприклад, у провідних виробників світлодіодних матриць нормуються показники при максимальній робочій температурі на кристалі світлодіода 850C. При чому, підкреслюємо, що температура повинна замірятись на кристалі світлодіода, а не на радіаторі, про що не інформують більшість виробників.  

Завдання всіх виробників світлодіодних світильників – забезпечити ефективну систему охолодження  (тепловідведення) з світлодіода з врахуванням можливої високої зовнішньої температури. Існують активна та пасивна системи охолодження. Активна система охолодження передбачає зовнішній вплив на охолодження радіатора. Наприклад, в автомобілі присутнє в рідинне (радіатор) та повітряне (вентилятор) охолодження. Пасивна система охолодження передбачає відвід тепла від радіатора випромінюванням тепла та природною конвекцією.  В світильниках, як правило, використовується пасивна система охолодження. ЇЇ ефективність досягається площею охолодження радіатора (корпуса) світильника та конструкційними і технологічними рішеннями виробників.

Останнє досягнення в області джерела світла – світлодіодні матриці COB (Chip-on-Board), які забезпечують значно вищий рівень технічних параметрів у порівнянні з оптичними модулями на дискретних (окремих) світлодіодах  та значно вищу експлуатаційну надійність. Суттєвим недоліком СОВ-матриць є концентрація тепла на маленькій площі (розмір матриць до 38х38 мм), що значно підвищує вимоги до якісної системи охолодження, тобто до корпусу-радіатора.

Конструкторам ТОВ «Ледпрофлайн» вдалося створити оригінальний корпус-радіатор з ливарного алюмінію, який при компактних розмірах 160х160х280 мм має площу охолодження 0,64 м2 та дозволяє застосовувати світлодіодні матриці СОВ у світильниках LPL-1 потужністю 60-150 Вт. Здвоєна конструкція світильника LPL-2 забезпечує потужність 160-300 Вт. Вага LPL –1= 5,8 кг, LPL-2 = 10,1 кг. Конструкція корпуса-радіатора LPL забезпечує ефективне охолодження СОВ-матриці. Площа горизонтальних поверхонь корпуса-радіатора, на яких можуть накопичуватись забруднення, що впливає на тепловіддачу, складає менше 5% загальної поверхні охолодження, а основна поверхня охолодження сконцентрована на вертикальних ребрах. Таке рішення попереджає забруднення від пороху, піску, листя, снігу, відходів птахів. Також завдяки такій конструкції корпуса зменшується вітрове навантаження та забезпечується самоочищення світильника дощовими потоками та вітром, що в свою чергу дозволяє значно зменшити витрати на періодичне очищення або повністю уникнути цього процесу. Перераховані конструктивні рішення унеможливлюють подальше зниження тепловіддачі в різних умовах експлуатації, що особливо важливо при використанні світильників у країнах з жарким кліматом та для внутрішнього освітлення різноманітних об’єктів з підвищеними температурними умовами. Більшість виробників не враховують в своїх конструкціях вище перелічених факторів і приводять технічні параметри, отримані в лабораторних умовах.

Також суттєве значення має основа корпусу-радіатора, яка має товщину 15 мм, на яку кріпиться світлодіодна матриця СОВ за допомогою спеціального теплопровідного клею, що забезпечує максимальну та рівномірну тепловіддачу з різницею температури по всьому корпусу до 10 0С, на відміну від світильників більшості виробників, у яких основа радіатора складає товщину 4-5 мм.

Корпус-радіатор покритий поліефірною порошковою фарбою з оптимальними параметрами  щодо атмосферо стійкості, антикорозійного захисту, механічної міцності, стійкості до стирання та більшим коефіцієнтом тепловіддачі ніж при анодуванні.

В конструкції світильників серії LPL використовуються комплектуючі  провідних виробників світу.

ДЖЕРЕЛО СВІТЛА: світлодіодні матриці СОВ (Chip-on- board) – Seoul (Корея) нового покоління серії MJT, а також під замовлення CREE (США), Citizen (Японія). Серійними є матриці серії MJT Seoul (Корея), найкращі, на нашу думку, у співвідношенні ціни-якості. Світильники серії LPL з матрицями Seoul серії MJT забезпечують найкращі показники світлового потоку та світлової ефективності (співвідношення світлового потоку до споживаної потужності, Лм/Вт). Гарантія виробника (при умові дотримання температурних режимів експлуатації(як правило до 850С) – не менше 100 000 годин роботи або 10 років.

БЛОК ЖИВЛЕННЯ: виробництва Mean Well (Тайвань) серії ELG та HLG (топові серії виробника, що мають найкращі співвідношення  ціни-якості) забезпечені захистом від короткого замикання, перевантаження, перегріву (температурний захист: при нагріванні блоку живлення більше 850С він автоматично відключається, що не дає вийти з ладу світильнику та перешкоджає деградації матриці), перенапруги, з алюмінієвим корпусом, який  має значно кращу тепловіддачу в порівнянні з іншими аналогами і забезпечує надійність та триваліший термін експлуатації. В лінійці даних блоків живлення присутні функції дімінгу та інтелектуального дімінгу. Дімінг – регулювання потужності та світлового потоку по додатковим лініям керування групами світильників. Інтелектуальний дімінг – програмування блоку живлення  від ПК по програмі, яка дозволяє підібрати оптимальні режими роботи світильника. Графік по ступінчастому рівню потужності і часу роботи на кожному рівні встановлюється при програмуванні та в подальшому, автоматично корегується моментами включення/виключення світильника. Такий підхід дозволяє реалізувати управління локальними світильниками без додаткових ліній керування. Гарантія виробника на блоки живлення – 5 та 7 років відповідно. Блок живлення розміщається в корпусі  світильника та заливається теплопровідним компаундом, що значно покращує тепловіддачу на корпус-радіатор та значно збільшує надійність та термін експлуатації світильника.

ОПТИКА: Використовується одинична лінза з ударостійкого боросилікатного скла з необхідними діаграмами кривих сили світла, в т.ч. для вуличного, промислового та прожекторного освітлення.

КРІПЛЕННЯ: кронштейни консольні із регульованим та нерегульованим кутом, кронштейн підвісний для кріплення на трос, стелю та стіну.

Гарантія на світильники серії LPL з блоками живлення Mean Well серії ELG- 5 років, серії HLG – 7 років. В окремих випадках ми надаємо гарантію 10 років. Гарантія передбачає надійну роботу світильника протягом визначеного періоду з втратою світлового потоку не більше 5%.

Більш повна інформація про підприємство та продукцію розміщена на сайті: https://ledprofline.com

Модельний ряд розміщений на сайті: https://ledprofline.com/uk/katalog-produktsiyi/

Технічні характеристики на сайті: https://ledprofline.com/uk/tehnichni-harakteristiki/

 

Підприємство також надає послуги:

  • Створення проектів систем освітлення

  • Розрахунки та підбір необхідних світильників

  • Створення та модернізація систем керування освітленням

  • Консультації

  • Монтаж

  • Поставка опор освітлення

  • Комплектація світильників датчиками руху, системами автономного освітлення (сонячні батареї, накопичувачі енергії)

В стратегії розвитку компанії пріоритетом є встановлення довгострокових та взаємовигідних відносин з партнерами.